Open top menu
poniedziałek, 20 października 2014


Matka (nie)polka dzieci swoje kocha nad życie... ale czasem przychodzi taki czas, że musi się ich na weekend pozbyć by móc naładować akumulatory, odprężyć się i spędzić troszkę czasu z małżonkiem... Zdarza nam się to niezwykle rzadko - hmm może raz do roku, natomiast fakt, że w tedy gdzieś wyjeżdżamy zdarza się jeszcze rzadziej.
Pojechaliśmy do stolicy - mieliśmy zrobić sobie zwiedzanie na całego a udało nam się z naszej listy zobaczyć może 1/10 - powodem był pędzący nieubłaganie czas, brak miejsc parkingowych w połowie Warszawy oraz zmęczenie i lodowate podmuchy wiatru...

Z samego rana wylądowaliśmy na Cmentarzu Powązkowskim, następnym punktem było Muzeum wiezienia Pawiak, potem minęliśmy Park Łazienkowski i Al. Szucha gdzie z Pawiaka wożono więźniów na egzekucje - próżno było szukać wolnego miejsca na auto. Po dłuższym czasie zmęczeni udaliśmy się do hotelu.

Wylądowaliśmy w Hampton by Hilton i był to strzał w dziesiątkę, dobra lokalizacja, fajny design i dobra cena ;)

Po małej regeneracji udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki a następnie przez Park Saski i urokliwe uliczki na Krakowskie Przedmieście.

Obeszliśmy wszystko wzdłuż i wszerz, napiliśmy się piwa, porządnie najedliśmy by zakończyć ten intensywny dzień w hotelowym wyrku z drinkiem w ręce.

Nic nadzwyczajnego a jednak... tak mało jest tych chwil kiedy nikt nie marudzi obok, kiedy nikt nie woła siku, kupę, jeść i pić.... tak mało jest tych chwil kiedy idziemy za rękę nie musząc biegać za dziećmi, tak mało jest chwil kiedy możemy sobie spokojnie porozmawiać.

W niedzielę mieliśmy udać się w kilak miejsc ale kolejki do kas nas skutecznie odstraszyły. Mimo wszystko zadowoleni wróciliśmy do domu gdzie nasze rozwrzeszczane pociechy przypomniały nam co znaczy prawdziwe życie :)

Nasze postanowienie - wypad we dwoje przynajmniej raz na kwartał - od czegoś trzeba zacząć :)

Tagged

1 komentarz :

.